Barcodefactory 8.5x11  Laser Label LB8501100
Barcodefactory 8.5x11  Laser Label
SKU: LB8501100
Weight: 25 lbs.
Print Technology Laser
Material Type Paper Labels
Width (inches) 8.50 inch
Length (inches) 11.00 inch
Format Type Pack
Adhesive Type Permanent
Labels Down 1 Label Down
Perforation Non-Perforated
Style Blank Stock Labels
Color White
Order Quantity Per Case
Color Sheen Matte
Packs Per Case 4
Labels Per Pack 250
Product Highlights
Barcodefactory 8.5 inch x 11 inch Laser Label, 8.5 inch x 11 inch Blank Laser Sheets, 25 Lb Premium Bright White Face and 25 Lb Liner With a Permanent Adhesive, 1 Labels per Sheet, 250 Sheets Per Pack, 4 Packs Per Case, 1000 Label per Case, 1000 Sheets per Case, (Priced per Case)