SATO 3x2  DT Label [Perforated] SR15LD-20119
SATO 3x2  DT Label [Perforated]
SATO 3x2 DT Label [Perforated]
SKU: SR15LD-20119
Weight: 6 lbs.
Print Technology Direct Thermal Only
Material Type Paper Labels
Width (inches) 3.00 inch
Length (inches) 2.00 inch
Outer Diameter 4.40 inch OD
Direct Thermal Label Type Standard Direct Thermal
Format Type Roll
Adhesive Type Permanent
Labels Across 1 across
Labels Down 1 Label Down
Perforation Perforated
Style Blank Stock Labels
Color White
Order Quantity Per Case
Color Sheen Gloss
Rolls Per Case 4
Labels Per Roll 850
Product Highlights
Argox By SATO Labels, Direct Thermal, 3" x 2", 1.5" Core, 4.4" Outer Diameter, Perforated, CT Series Compatible, (WS4, CT4-LX, CG4, CT4/CT4i), 850 Labels Per Roll, 4 Rolls Per Case, Priced Per Case