SATO 4x1 Polypropylene TT Label [Perforated] SR15LT-51161
SATO 4x1 Polypropylene TT Label [Perforated]
SKU: SR15LT-51161
Weight: 7 lbs.
Print Technology Thermal Transfer
Material Type Synthetic Labels
Width (inches) 4.00 inch
Length (inches) 1.00 inch
Outer Diameter 4.375 inch OD
Format Type Roll
Adhesive Type Permanent
Labels Across 1 across
Perforation Perforated
Style Blank Stock Labels
Color White
Order Quantity Per Case
Color Sheen Gloss
Synthetic Material Polypropylene
Rolls Per Case 4
Labels Per Roll 2030
Product Highlights
SATO, Consumables, SF100, Thermal Transfer Polypropylene Label, Permanent Emulsion Acrylic Adhesive, 4 inch (102mm) X 1 inch (25mm), 1.5 inch Core, 4.375 inch OD, Perforated, Wound Out, 2030 Labels/Roll, 4 Rolls/Case, Priced per Case